Kruszywa ogrodowe

Kruszywa ogrodowe w Rzeszowie

Kamienie ogrodowe od dawna stosuje się do dekoracji parków i ogrodów. Popularne stały się też różne kruszywa ogrodowe. Te drugie dzielimy na kruszywa naturalne i sztuczne. Mogą one mieć różną grubość i kolory. Kruszywo do ogrodu można dziś kupić nawet przez internet. Jak warto stosować takie kruszywa dekoracyjne?

Kruszywa ogrodowe
Kruszywa ogrodowe

Stanowią one świetną ozdobę zwłaszcza w nowoczesnym ogrodzie. Kruszywo do ogrodu może zasłonić ziemię wokół kwiatów albo pokryć ścieżki. Niektórzy dekorują nim duże donice ogrodowe. Pomysłów na jego wykorzystanie jest naprawdę bardzo wiele. Kruszywa ogrodowe można łączyć, tworząc różnobarwne, niepowtarzalne wzory. Pomagają wyczarować zupełnie niezwykłe miejsce ze zwykłego przydomowego ogródka. Oczywiście do ogrodu najlepsze są kruszywa naturalne (jak na przykład zakarpacki zeolit ogrodniczy). Są bezpieczne dla roślin i doskonale komponują się z przyrodą.

Trzeba też przyznać, że kruszywa dekoracyjne i kamienie ogrodowe bardzo dobrze wyglądają razem. Jako, że kamień ozdobny ogrodowy też może mieć różne zabarwienie i rozmiar, naprawdę jest w czym wybierać i z czego tworzyć kompozycje. Pasjonaci wiedzą, że kamień ozdobny ogrodowy może służyć jako budulec dla kamiennych zwierząt, postaci, roślin, wszystkiego, co wyobraźnia podpowie. Może też udekorować oczka wodne i alejki. Oprócz kamienia o nieregularnych kształtach, dostępny jest też kamień w postaci płyt poligonalnych. Te znowu, ponieważ są płaskie, mogą służyć do wyłożenia ścieżek, tarasów albo schodów. Mają różną wielkość, różny kolor, ale też różną twardość i odporność na czynniki zewnętrzne. Dlatego trzeba je mądrze dobrać w zależności od zastosowania.

Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny ogród to nie możesz pominąć kamienia i kruszywa. Ich naturalna surowość i elegancja stanowią doskonałe wykończenie, więc pamiętaj, żeby uwzględnić miejsce dla nich w swoim ogrodzie.